Piękne, liryczne utwory o jesieni wybrzmiały na nowo w doskonałej interpretacji młodych artystów podczas XIV Edycji Konkursu Recytatorskiego „Jesień w poezji”, który odbył się 24 października 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem. W konkursie wzięło udział  51 recytatorów ze szkół podstawowych w Borkowie, Czerwonem, Janowie, Lachowie, Wykowie i Zabielu.

Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole, uczniowie klas I – IV, uczniowie klas V – VIII.

Prezentacje uczestników kategorii I (przedszkole) i II (uczniów klas I-IV) oceniała komisja w składzie: Ewa Bączek – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Turośl, Jolanta Dudzińska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kolnie oraz Marta Uliszewska – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kolnie.

 

Komisja najwyżej oceniła recytację następujących osób:

Kategoria I – przedszkole:

I miejsce -  Hanna Bazydło – SP w Czerwone

I miejsce - Martyna Dąbkowska – SP w Wykowie

I miejsce - Jan Krom – SP w Lachowie

III miejsce -  Karolina Żebrowska – SP w Lachowie

Wyróżnienie: - Joanna  Karwowska – SP w Zabielu

Wyróżnienie: - Alicja Paliwoda – SP w Zabielu

Wyróżnienie: - Maria Przybylska – SP w Wykowie

 

Kategoria II – uczniowie klas I – IV:

I miejsce - Maja Pietruszka –  SP w Zabiele

II miejsce - Stanisław Chludziński – SP w Janowie

II miejsce - Oliwia Krupa – SP w Wykowie

III miejsce - Karolina Wykowska – SP w Wykowie

Wyróżnienie: - Łucja Podlaska – SP w Zabielu

 

Prezentacje uczestników kategorii III (uczniowie klas V-VIII) oceniała komisja w składzie: Anna Beata Gosk – kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Piątnica,  Elżbieta Ziółkowska – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży oraz Barbara Sielawa – pracownik Gminnej  Biblioteki Publicznej w Czerwonem.

 

Komisja najwyżej oceniła recytację następujących osób:

Kategoria III – uczniowie klas V – VIII:

I miejsce - Julia Lutrzykowska – SP w  Borkowie

II miejsce - Jakub Nadara – SP w Wykowie

III miejsce - Patryk Niedźwiecki – SP w Lachowie

 

Wyróżnienie: - Klaudia Dąbkowska – SP w Wykowie

Wyróżnienie: -Paulina Kobus – SP w Lachowie

 

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym recytatorom oraz nauczycielom przygotowującym uczestników konkursu zostały wręczone dyplomy podziękowania. Nagrody zakupiono ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022 – 2023 oraz dotacji Banku Spółdzielczego w Kolnie za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy recytatorom, rodzicom oraz publiczności za wspólnie spędzony, pełen lirycznych doznań słoneczny, jesienny dzień. Do zobaczenia za rok!

 

GALERIA ZDJĘĆ

W pięknie udekorowanej sali, w otoczeniu darów jesieni 22 października 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem odbyła się XIV Edycja Konkursu Recytatorskiego „Jesień w poezji” w kategorii uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe. Prezentacje oceniała komisja w składzie:: Dorota Klimek – nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Małym Płocku, Bożena Kowalewska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Kolnie, Aneta Roman – nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Janowie. Jury najwyżej oceniło recytację następujących osób:

I miejsce -  Julia Kozicka – Borkowo – uczennica I LO w Kolnie

II miejsce - Anna Prusinowska - Czerwone

II miejsce -  Małgorzata Przytuła - Zabiele

III miejsce -  Ewa Romatowska - Wykowo

III miejsce -  Barbara Siwik, - Czerwone

 

Wyróżnienie: Danuta Boć – Janowo

Wyróżnienie: Jolanta Giedrojć – Gietki

Wyróżnienie: Barbara Kiełczewska – Wykowo

Wyróżnienie: Beata Kuliś – Nalewajek – Tyszki - Łabno

Wyróżnienie: Hanna Malinowska - Janowo 

 

Laureaci konkursu  otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy podziękowania. Nagrody zostały zakupione ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022 – 2023 oraz dotacji banku Spółdzielczego w Kolnie za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie pięknej jesiennej dekoracji oraz paniom z KGW w Czerwonem za przygotowanie poczęstunku. Dziękujemy recytatorom oraz publiczności za wspólnie spędzone, pełne lirycznych wrażeń niedzielne popołudnie. Do zobaczenia za rok!

GALERIA ZDJĘĆ