5 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem odbyło się spotkanie autorskie z Norbertem Grzegorzem Kościeszą. Jest on autorem baśni i legend m.in. „O czwartym królu”, „W leśnym stawie”, „Opowieści starej puszczy" oraz literatury faktu. Pisarz jest byłym policjantem, pochodzi z Kudowy – Zdroju i dlatego Ziemia Kłodzka jest dla niego niezwykle ważna. Opowiadał o swojej pasji, jaką jest pisanie, skąd bierze inspiracje. Tłumaczył, jak ważne jest czytanie i kontakt z książką w życiu każdego człowieka. Jego poczucie humoru i łatwość nawiązywania kontaktu sprawiły, że dzieci chętnie opowiadały i zadawały pytania. Był czas na autografy, zakup książek oraz wspólne zdjęcia. Autor zachęcał uczniów do dzielenia się z nim pomysłami na książkę, przemyśleniami, zdradził, że obecnie, jako mieszkaniec powiatu białostockiego ma pomysł na opowieści o Studziankach i Podlasiu. W podziękowaniu za spotkanie otrzymał od bibliotekarzy piękny album Sylwestra Nicewicza "Kozioł i ziemia kolneńska w Dolinie Pisy".

W spotkaniu autorskim wzięły udział dzieci z grup przedszkolnych i uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Wykowie oraz Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem. Zostało ono zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Działającego przy GBP w Czerwonem i sfinansowane przez Książnicę Podlaską w Białymstoku, za co serdecznie dziękujemy.

 

 GBP w Czerwonem

Galeria zdjęć na fb biblioteki: