Dziś przybyła nam kolejna czytelniczka, która wraz z mamą, tatą oraz starszym bratem odebrała wyprawkę na dobry strat czytelniczy. Róża nie mogła się doczekać 3-cich urodzin, aby móc dołączyć do kampanii. Z uśmiechem na ustach wybrała książeczki, które będzie czytać w domu.
Życzymy Jej zaangażowania i wytrwałości w kształtowaniu nawyków czytelniczych.
Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Z przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem po raz trzeci dołączyła do grona  5861 bibliotek w Polsce, w których przy udziale Instytutu Książki  realizowany będzie projekt „Mała książka – wielki człowiek”. W ramach projektu na wszystkie dzieci w wieku 3-6 lat będzie czekać  wyprawka czytelnicza na dobry, czytelniczy start. Wystarczy zostać czytelnikiem GBP w Czerwonem.

   W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”  dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkola i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Dodatkowo w wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o wielu korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Badania wykazują, że dzieci wychowywane wśród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Zapraszamy!