Witam cię kartek szelestem,

Tytułem na pierwszej stronie,

Witam!

Bo po to przecież jestem,

Żebyś mnie ujął w dłonie

I czytał!….

Edward Szymański "Książka"

 

 Na wesoło świętowaliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w gościnnych progach Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie. Przedstawicielki młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece w Borkowie, a równocześnie uczennice tejże szkoły: Aleksandra Darmetko, Natalia Jarzyło, Gabriela Kobryś, Laura Kordal, Julia Lutrzykowska, Julia Obrycka i Aleksandra Wieczorek zorganizowały najmłodszym uczniom sensoryczne zajęcia literackie.

 Dziewczęta czytały wiersze, animowały zabawy dydaktyczne i ruchowe tematycznie związane z książką. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą biorąc udział w turnieju pn. "Familiada". Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że ich znajomość literatury dziecięcej jest imponująca. Uczniowie wykazali się również zdolnościami plastycznymi. Laurki, które otrzymałyśmy są po prostu piękne. Dziękujemy!

 Społeczności szkolnej za wsparcie w organizację i przeprowadzenie zajęć - bardzo serdecznie dziękujemy!

 

GALERIA ZDJĘĆ

19 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem gościła Katarzynę Wasilkowską – autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Borkowie, Czerwonem i  Janowie.  Autorka opowiadała słuchaczom o swoim warsztacie pisarskim, o pomysłach skąd czerpie inspiracje do pisania książek. W nawiązaniu do powieści „Świat Mundka”, autorka zaprosiła młodzież do wspólnego przeczytania fragmentu książki, by później poruszyć temat trudnej relacji młodzieży z rodzicami. Podczas spotkania uczestnicy aktywnie włączyli się w rozmowę z autorką zadając pytania. Wielu chętnych zakupiło najnowsze książki pisarki i otrzymało dedykacje z autografem.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy GBP w Czerwonem i FB w Borkowie i sfinansowane przez Książnicę Podlaską w Białymstoku ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za co serdecznie dziękujemy.

GBP w Czerwonem

Galeria zdjęć na fb biblioteki: