19 października Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem gościła Magdalenę Zarębską – autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pisarka spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Borkowie, Czerwonem i  Janowie.  Autorka opowiadała słuchaczom o swoim warsztacie pisarskim, o pomysłach skąd czerpie inspiracje do pisania książek. W ciekawy sposób zaprezentowała gwarę śląską , czytając wiersz ,,Okulary’’ oraz fragmenty swojej książki ,,Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrował’’. Przybliżyła też proces powstawania najnowszej powieści dla młodzieży ,,Projekt Breslau’’, która zawiera wątki historyczne dotyczące Wrocławia. Angażując młodzież do wspólnych zabaw ruchowych nawiązała do dawnych tradycji i zwyczajów Dolnego Śląska. Dziewczęta miały za zadanie spleść warkocze, a chłopcy przenieść służące przez kałużę. Podczas spotkania uczestnicy aktywnie włączyli się w rozmowę z autorką zadając wiele pytań. Wielu chętnych zakupiło najnowsze książki pisarki i otrzymało dedykacje z autografem.

   Spotkanie zostało  zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy GBP w Czerwonem i FB w Borkowie i sfinansowane przez Książnicę Podlaską w Białymstoku ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za co serdecznie dziękujemy.

GBP w Czerwonem

Galeria zdjęć na fb biblioteki: