W dniu 6 czerwca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem odbyło się spotkanie z autorką opowiadań i baśni dla dzieci – Wiolettą Piasecką. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach działającego przy bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki. Pani Wioletta jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, kilku sztuk teatralnych oraz wielu słuchowisk radiowych.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas III i IV SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem. Zaciekawionym słuchaczom, autorka opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach. Mówiła także o tym jak powstają jej książki, opowiadania, słuchowiska. Dzieci nie tylko uważnie słuchały, ale też aktywnie uczestniczyły w zadaniach przygotowanych przez gościa. Była też mała niespodzianka, teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez panią Wiolettę i własnoręcznie przez nią zrobione kukiełki. Przez cały czas trwania spotkania panowała bardzo miła atmosfera. Na zakończenie sympatyczna pisarka wyczerpująco odpowiadała na zadawane przez dzieci pytania, a chętne osoby miały możliwość zakupu książek pisarki i otrzymania dedykacji z autografem. Ciekawe spotkanie jest dowodem na to, że pisanie książek i spotkania z czytelnikami są dla Wioletty Piaseckiej pasją. Spotkanie autorskie dostarczyło dzieciom wiele wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

GBP Czerwone

 

GALERIA ZDJĘĆ