Gdyby zapytać o najpoczytniejszego współczesnego twórcę literatury dziecięcej, odpowiedź najpewniej brzmiałyby właśnie Grzegorz Kasdepke - książki jego autorstwa niemal bez wyjątku osiągają statusy bestsellerów. Dlatego nasza radość była ogromna, że mogliśmy 6.04. 2022 r.gościć tak wspaniałego pisarza na spotkaniu autorskim w bibliotece w Czerwonem.

Grzegorz Kasdepke posiada rzadki i cenny dar pisania niezwykłych historii, które z zapałem czytają najmłodsi. Okazało się, że posiada również bezcenny dar nawiązywania kontaktu zarówno z młodym, jak i starszym czytelnikiem. Liczna grupa uczniów ze szkół podstawowych w Borkowie, Czerwonem, Janowie i Wykowie, która przybyła na spotkanie autorskie, była wprost zachwycona pisarzem. Otwartość, elokwencja, spontaniczność to jego niewątpliwe atrybuty. Nam, jako pierwszym została zaprezentowana nowa, świeżo wydana, która przyjechała do nas dosłownie wprost z wydawnictwa książka ‘Koronkowa robota”.   Warto było na nią czekać, by zdobyć cenny autograf. Pisarz obiecał, ze jeszcze do nas przyjedzie – już czekamy.

Spotkanie autorskie Grzegorzem Kasdepke było zorganizowane przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży, za co serdecznie dziękujemy.

GBP w Czerwonem

Galeria zdjęć na fb biblioteki: