"Ostatni trop Kopernika" - spotkanie autorskie z Marcinem Przewoźniakiem

Nieskrępowane i swobodne, przepełnione dobrą literaturą i mnóstwem ciekawostek historycznych - takie właśnie było spotkanie autorskie z Marcinem Przewoźniakiem - autorem m.in. książki "Ostatni trop Kopernika"

Wydaje się, że o Mikołaju Koperniku powiedziano już prawie wszystko. Mądre, opasłe tomy i Internet opisują jego życie i dokonania Czy gruntownie wykształcony twórca teorii heliocentrycznej jest dziś w stanie swoją osobą zainteresować współczesnego nastolatka? Marcin Przewoźniak znalazł na to sposób. 2 października w Bibliotece w Borkowie pisarz czarował słowem zapraszając na wycieczkę przez Frombork, Olsztyn, Kraków aż do gorącej Hiszpanii śladem Kopernika, Erbachera i Zakały – bohaterów książki "Ostatni trop Kopernika". Wartka akcja, sensacyjne wątki z mnóstwem ciekawostek historycznych okraszone młodzieżowym slangiem znalazły uznanie w oczach obecnej na spotkaniu młodzieży.

Spotkanie autorskie z Marcinem Przewoźniakiem zorganizowano w ramach młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Bibliotece w Borkowie przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Papieża Jana II w Borkowie, Książnicą Podlaską w Białymstoku, Wydawnictwem Literatura i zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki

Wszystkim zaangażowanym w przebieg spotkania i proces jego współtworzenia bardzo serdecznie dziękujemy

 

GALERIA ZDJĘĆ