Już po raz siódmy Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku, pod honorowym patronatem pary prezydenckiej, 8 września w remizie OSP w Janowie wybrane nowele wybitnych polskich pisarzy czytali przedstawiciele władz gminy Kolno, radni i sołtysi, ks. proboszcz parafii w Łosewie, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Janowie, członkowie Klubu Seniora, KGW i OSP w Janowie. W tym roku zaproszenie do współorganizowania imprezy przyjęli: Szkoła Podstawowa, Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna w Janowie.

Narodowe Czytanie w Janowie zainaugurował Józef Bogdan Wiśniewski - wójt gminy Kolno, który wraz z uczniami i nauczycielami SP w Janowie przeczytał „Katarynkę” Bolesława Prusa. W pięknie przygotowanej w stylu wiejskim remizie OSP w Janowie niewątpliwą ucztą dla ucha były prezentacje nowel Władysława Stanisława Reymonta pt. „Sprawiedliwie” i „Orka”. W rolę lektorów wcieli się: ks. Gabriel Jastrzębski, radni i sołtysi gminy Kolno, uczniowie i studenci oraz członkowie KGW, OSP i Klubu Seniora w Janowie. Niespodzianką dla przybyłych gości było spotkanie z karkonoskim kataryniarzem. Z niezwykłego instrumentu wybrzmiały bajeczne melodie wywołując na wszystkich twarzach najpierw zaskoczenie, a potem uśmiech.

Uczestnicy imprezy byli zachwyceni gościnnością gospodarzy, którzy zadbali o wyjątkowy klimat spotkania. Dzięki nim, cała akcja utrzymana była w przyjaznej, rodzinnej atmosferze.

Organizatorzy dziękują Sylwestrowi Nicewiczowi i Stowarzyszeniu KaFCuki za pomoc w organizacji spotkania. Dziękujemy lektorom i słuchaczom za to, że zechcieli z nami spędzić ten wyjątkowy dzień.

 

GBP Czerwone

GALERIA ZDJĘĆ