Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania pisarz, podróżnik, pływak i mors, a przede wszystkim przyjazny, pogodny i radosny pasjonat psychologii pozytywnej Jacek Łapiński był bohaterem czterech spotkań autorskich zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem 18 października 2021 roku.

Autor książek: „Dlaczego warto czytać książki”, „Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym” oraz „Z uśmiechem Ci do twarzy” sam o sobie mówił, że jest nienasyconym czytelnikiem i czyta wszystko, co może go wzbogacić. Na spotkaniu z grupą przedszkolną, klasą III oraz rodzicami w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie zachęcał, aby każdego dnia stawać się coraz lepszą wersją siebie, dbać o uczucia swoje i innych, rozwijać pasje i zainteresowania, a równocześnie dbać o zdrowie i kondycję fizyczną.

Podczas spotkań  z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Wykowie i Szkoły Podstawowej w Zabielu uczniowie mogli dowiedzieć się dlaczego warto czytać, ile czasu przeciętnie marnują przed ekranem i co robić, żeby być szczęśliwym człowiekiem. Autor wielokrotnie podkreślał, jak ważne w życiu każdego człowieka jest posiadanie i rozwijanie pasji, która może być kluczem do osiągnięcia sukcesu w życiu osobistym. Na spotkaniu z dorosłymi, czytelnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak żyć, by być szczęśliwym. Nasze pogodne oblicze ma wpływ na nastrój drugiej osoby, dlatego nie warto przebywać w towarzystwie osób toksycznych. Ważna jest również aktywność fizyczna, pisarz zachęcał do częstego „wyprowadzania telefonu komórkowego na spacer”.

Cztery spotkania, odbiorcy w różnym wieku, ale hasło przewodnie wspólne – zalety płynące z czytania. Dlaczego warto czytać? Bo czytanie to cenna czynność, która uszlachetnia nasze życie. Czytanie bowiem ma magiczną moc, łączy naukę z przyjemnością i odpoczynkiem, wzmacnia nas i rozwija. Wszystkim uczestnikom spotkania: uczniom, nauczycielom, rodzicom i osobom dorosłym serdecznie dziękujemy, oby optymizm i pozytywna energia pozostała z nami jak najdłużej.

 

GBP w Czerwonem

Galeria zdjęć na fb biblioteki: