W ubiegłym roku, Roku Niepodległej, pani Wioletta Piasecka – autorka baśni i bajek dla dzieci, biografii, sztuk teatralnych oraz wielu słuchowisk radiowych była gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem. Spotkanie zachwyciło odbiorców do tego stopnia, że postanowiliśmy po raz kolejny zaprosić autorkę, by w równie interesujący i żywiołowy sposób spotkała się dziś ze swymi czytelnikami.

W spotkaniu 28 maja uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem i Szkoły Podstawowej w Zabielu. Znamienita pisarka opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach. Dzieci nie tylko z uwagą słuchały bajecznych opowieści, ale też aktywnie uczestniczyły w zadaniach przygotowanych przez nietuzinkowego gościa. Wśród nich były zagadki dotyczące baśni, piłki nożnej, a także teatrzyk kukiełkowy. Na zakończenie dynamicznego spotkania sympatyczna pisarka wyczerpująco odpowiadała na zadawane przez dzieci pytania, a chętne osoby miały możliwość zakupu książek pisarki i otrzymania dedykacji z autografem.

Ciekawe spotkanie jest dowodem na to, że pisanie książek i rozmowy z czytelnikami są dla pani Wioletty Piaseckiej pasją. Spotkanie autorskie dostarczyło odbiorcom wiele niezapomnianych wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach działającego przy bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki, który finansowany jest przez Instytut Książki w Krakowie, zaś opiekę merytoryczną nad klubem sprawuje Książnica Podlaska w Białymstoku.

Galeria zdjęć na FB: GBPczerwone