Na prawdziwie literackie show zaprosił 22 maja Pan Poeta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem. Autor między innymi książki „Kury co tyła na diecie” posługując się pacynką recytował  historie ze swoich książek. Dzieci mogły dotknąć pacynki, pobawić się z nią, a nawet nakarmić warzywami i owocami. Mnóstwo zadań sensorycznych: fruwające balony, własnoręcznie zrobione dryfujące pod sufit komety, imitacje fal morskich to tylko kilka z wielu zabaw, które stały się dziś udziałem przedszkolaków. Wiele radości sprawiło dzieciom przebieranie się w różne stroje tak jak to czyniła bohaterka książki Pana Poety „Kaczka co przebrała miarkę”. Przedszkolaki ze szkół podstawowych w Borkowie, Czerwonem i Lachowie dzisiejsze spotkanie autorskie na pewno na długo zapamiętają. Tu nie było miejsca na nudę, każda chwila wypełniona była czymś ciekawym i interesującym. Poezja podana w formie zabawy to znakomity sposób zachęcenia dzieci do czytania i sięgania po książkę.

Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Kolnie, za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszym spotkaniu. Zapraszamy do biblioteki po książki Pana Poety, warto je przeczytać, szczerze polecamy.

 

GBP w Czerwonem

Galeria zdjęć na fb biblioteki: