W czwartek 23 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem z czytelnikami i miłośnikami książek spotkała się Katarzyna Droga – urodzona w 1965r. w Zambrowie, absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Bohaterka spotkania w interesujący i urzekający sposób opowiedziała o swojej drodze pisarskiej. Przełomem w twórczości autorki okazała się saga rodzinna pt.„Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca” i druga część „Pokolenia. Powrót do domu”. Saga zachwyciła czytelników, bowiem czytelnik odnajduje w niej bliskie swemu sercu emocje i historie. Pisarka przybliżyła także tematykę pozostałych swoich książek, pt. „Gospoda pod bocianem”, „Sekrety przodków”, „Hanka” czy też powieści „Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej”, w której na tle historycznym przedstawiona została postać nietuzinkowej kobiety: patriotki walczącej o niepodległość Polski, feministki toczącej bój o prawa wyborcze kobiet, wieloletniej towarzyszki życia Józefa Piłsudskiego.

Na zakończenie spotkania, słuchacze mieli możliwość porozmawiania z pisarką, wzięcia autografu i wypożyczenia dostępnych publikacji książkowych autorki w bibliotece. Ponadto Katarzyna Droga zdradziła plany związane z tematem kolejnej książki, która ukaże się już w przyszłym roku. Czekamy z niecierpliwością!

 Zorganizowanie wydarzenia literackiego było możliwe dzięki dotacji
z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu Partnerstwo dla Książki.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ