Justyna Bednarek – absolwentka romanistyki, dziennikarka, ilustratorka, autorka wielu bajek dla dzieci gościła w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem. W spotkaniu 12 listopada uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem.

Znamienita pisarka opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach. Spore zainteresowanie wzbudziła w słuchaczach seria książek dla dzieci o przygodach skarpetek, które znikają w pralce – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” oraz „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite). Dzieci nie tylko z uwagą słuchały bajecznych opowieści, ale też aktywnie udzielały odpowiedzi na kierowane do nich pytania. Zebrani entuzjastycznie przyjęli także opowieść detektywistyczną autorki „Pięć sprytnych kun” z niesamowitymi miniaturkami bohaterów, które mogli ujrzeć na żywo. Na zakończenie sympatycznego spotkania chętni czytelnicy zakupili książki pisarki i każdy otrzymał imienną dedykację.

Podczas spotkania autorskiego Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki skupionego przy bibliotece oraz ich moderator – Teresa Alina Skrodzka w nagrodę za prężne działanie otrzymali z rąk Małgorzaty Rokickiej – opiekuna klubów w województwie podlaskim i Justyny Bednarek pamiątkowe zakładki i przypinki.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach działającego przy bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki, który finansowany jest przez Instytut Książki w Krakowie, zaś opiekę merytoryczną nad klubem sprawuje Książnica Podlaska w Białymstoku.

GBP w Czerwonem

Zdjęcia na fb biblioteki: GBPczerwone