2 czerwca 2019 r. odbył się rajd rowerowy zorganizowany już po raz dziewiąty przez Stowarzyszenie KaFCuki, Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Czerwonem, sołtysa miejscowości Czerwone, radnych gminy Kolno – Grzegorza Okurowskiego i Tadeusza Połomskiego.

W ramach przypadającego w dniach 1-9 czerwca Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie” wysłuchaliśmy wiersza Jana Brzechwy pt. „Pali się”. Nawiązując do tematyki utworu, nieprzypadkowo w rolę czytających wcielili się przedstawiciele OSP w Czerwonem: Łukasz Słapińki, Grzegorz Okurowski i Tadeusz Połomski.

Około 80 osobowa grupa rowerzystów pod eskortą Policji wyruszyła spod budynku GBP w Czerwonem przemierzając trasę w kierunku Kozła, Wincenty i dalej przez kolonie Czerwonego docierając na plac przy bibliotece. Po powrocie z ok. 15-kilomertowej trasy na rowerzystów czekał piknik przygotowany przez Stowarzyszenie KaFCuki. Uczestnicy mogli zjeść kiełbaskę z grilla, ciastka i wypić ciepłe lub zimne napoje. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zabawy i konkursy zorganizowane przez bibliotekę w Czerwonem, w których każdy mógł spróbować swoich sił i zdobyć gadżety ufundowane przez Nadleśnictwo Pisz. Dodatkowo strażacy z OSP w Czerwonem przygotowali pokaz wozu strażackiego, strojów i sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

Impreza rowerowa skierowana do wielbicieli aktywnego wypoczynku zorganizowana została ze środków finansowych organizatorów oraz dotacji Banku Spółdzielczego w Kolnie. Partnerami akcji było Nadleśnictwo Pisz, Powiatowa Komenda Policji w Kolnie oraz Pan Sylwester Nicewicz. Wszystkim uczestnikom rajdu, sponsorom, partnerom akcji serdecznie dziękujemy za aktywne uczestnictwo i zapraszamy za rok.

Galeria zdjęć autorstwa pana Sylwestra Nicewicza: http://www.foto.nicewicz.pl/index.php/420-raid-rowerowy-w-gminnej-bibliotece-publicznej-w-czerwonem-02-06-2019

Stowarszyszenie KaFCuki