Najlepiej wiedzą o tym dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoła Podstawowa w Zabielu, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem i Szkoła Podstawowa w Lachowie.

Podczas naszych ostatnich spotkań porozmawialiśmy o wczorajszym święcie WALENTYNKACH
Dzieciaki chętnie wysłuchały opowieści o święcie zakochanych, dzieliły się czym według nich jest miłość i co to znaczy być zakochanym. Rozmawialiśmy też w jaki sposób można okazywać miłość.
Podczas zajęć bibliotecznych w Zabielu dziewczynki usłyszały historię o tym czym jest miłość. Stworzyły również piękne walentynki, którymi obdarowały ukochane osoby.
Z okazji wczorajszego święta życzymy Wam, abyście byli szczęśliwy jak my, kiedy odwiedzacie naszą bibliotekę.
 

GALERIA ZDJĘĆ

Dziś w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem gościliśmy przedstawicielki Klubu Seniora i Koła Gospodyń Wiejskich, które uczestniczyły w jakże ważnej akcji prowadzonej przez Policja Kolno, pn. "Świadomy senior, bezpieczny senior".

Aspirant sztabowa Anna Masłowska i starsza sierżant Ewa Zabłocka udzieliły zebranym paniom cennych porad, co zrobić, aby nie paść ofiarą oszustów działających metodą na wnuczka policjanta i pracownika banku
Panie policjantki zachęciły również do zapoznania się z KAMPANIĄ SPOŁECZNĄ #ZNAMTENUMERY promowaną przez TV Puls.
Na zakończenie każda z uczestniczek otrzymała ulotkę - Poznaj ich numery i nie daj się oszukać, na której znajduje się numer telefonu do dzielnicowego
Spotkanie po raz kolejny uzmysłowiło nam, że musimy być bardzo czujni korzystając z dobrodziejstw Internetu
Za wszystkie rady i wskazówki bardzo serdecznie dziękujemy

U nas nie mogło być inaczej

W tym dniu odwiedziły nas dzieci z klasy “0” ze Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem 
Dzieci miały okazję obejrzeć filmik o historii tłustego czwartku oraz usłyszały bajkę o “Byciu pączkiem w maśle”.
Opowiedziały o swoich ulubionych karnawałowych przysmakach i stworzyły z nimi plakat.
Panie z Klubu Seniora w Czerwonem przygotowały słodki poczęstunek z okazji tego święta
Zerówkowicze ze smakiem zajadali przygotowane dla nich smakołyki
Dziękujemy paniom z Klubu Seniora za przygotowanie pysznego poczęstunku
 

GALERIA ZDJĘĆ

W nawiązaniu do tego dnia dzisiaj w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem gościliśmy uczniów klasy I-III ze Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem, którzy wspólnie ze starszą sierżant Ewą Zabłocką z Policja Kolno rozmawiali o bezpiecznym poruszaniu się w sieci.
Aby utrwalić jakie niebezpieczeństwa czyhają w internecie, uczniowie wysłuchali opowiadania z książki "Bezpieczna bajka".
Na zakończenie dzieci otrzymały zadanie, aby w grupach stworzyć ulotki informacyjne o usłyszanych internetowych zagrożeniach.
Autorzy najlepszej pracy plastycznej otrzymali nagrody od pani policjantki.
Dziękujemy za możliwość współudziału w tej ważnej inicjatywie. 
Życzymy wszystkim bezpiecznego i rozważnego surfowania w sieci.
 

GALERIA ZDJĘĆ

Z myślą o najmłodszych czytelnikach Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem 25 stycznia 2024 r. zorganizowała wycieczkę do Łomży.

Główną atrakcją wyjazdu był pobyt w łomżyńskim Teatr Lalki i Aktora w Łomży Spektakl „Noniek” i warsztaty teatralne "Poznajemy teatr - edukacja estetyczna dzieci imłodzieży." z jednym z aktorów w nim występujących sprawiły dzieciom ogromną radość.

Przed spektaklem dzieci mogły wejść na wieżę widokową teatru i zobaczyć panoramę Łomży. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w teatrze. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajeczna scenografia przyciągały uwagę młodych widzów i wywołując na wielu twarzach zachwyt.

Z teatru spacerkiem udaliśmy się, by obejrzeć jedną z największych atrakcji Łomży – Klasztor Ojców Kapucynów, a w nim cudowną, ruchomą szopkę bożonarodzeniową.

Organizatorzy dziękują Józefowi Bogdanowi Wiśniewskiemu - Wójtowi Gmina Kolno za dofinansowanie biletów wstępu do Teatru Lalki i Aktora w Łomży z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2024 - 2025.

Dziękujemy również Alicji Krupie – nauczycielowi Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem, Teresie Murawskiej - nauczycielowi Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie. oraz Ewie Wyrwas – nauczycielowi Szkoła Podstawowa w Janowie za wsparcie i pomoc podczas wyjazdu.

GALERIA ZDJĘĆ

Wielkoformatowa wystawa "Opowieści w monidłach zaklęte" stworzona w Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie, w ramach młodzieżowego projektu realizowanego w  programie  Bardzo Młoda Kultura, którego Operatorem Regionalnym jest Podlaski Instytut Kultury, zagościła w sali konferencyjnej GBP w Czerwonem.

Ciekawy wykład na temat monideł oraz relację z działań projektowych w formie prezentacji multimedialnej przedstawił Janusz Siemion dyrektor biblioteki.

Spotkaniu towarzyszył konkurs skierowany do publiczności, osoby które prawidłowo odpowiedziały na pytania otrzymały książki o Szczuczynie autorstwa Pana Siemiona.

Wystawę wzbogaciły monidła przyniesione z domów przez uczestników spotkania.

Historia monideł zapoczątkowała rozmowy na temat dawnej sztuki tworzenia portretów, skłoniła do refleksji, by zadbać o rodzinne fotografie naszych przodków, wydobyć je z domowych zakamarków i odkurzyć. Mamy nadzieję, że to spotkanie stanie się pretekstem do odkrywania naszych korzeni.

>  Składamy serdeczne podziękowania dyrekcji BCK w Szczuczynie za przybliżenie nam historii i procesu tworzenia monideł.

>  Piękna aranżacja wystawy nie  odbyłaby się bez pomocy Pana Sylwestra Nicewicza, który udostępnił bibliotece sztalugi.

>  Podziękowania składamy dyrektorowi CKGK Mariuszowi Wesołowskiemu, za umożliwienie dojazdu uczestnikom spotkania. 😊🖼❤️

 

 GALERIA ZDJĘĆ