W związku z uczestnictwem w projekcie „Cyfrowe GOKI w podregionie łomżyńskim Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem  ”  otrzymała dziś nieodpłatnie sprzęt komputerowy – laptopy o łącznej wartości 22 424,22 zł. Sprzęt będzie służył pracownikom i użytkownikom biblioteki.

 

 

 

Teresa Alina Skrodzka

Dyrektor GBP  w Czerwonem

REGULAMIN XII EDYCJI  KONKURSU RECYTATORSKIEGO

 

XII Edycja Konkursu Recytatorskiego

,,Poezja Brzechwy i Tuwima”

 

Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem

 

Projekt   „Podróże z kulturą i sztuką”  Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem otrzymał  dofinansowanie w ramach programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu​  KULTURA DOSTĘPNA.  Dotację w kwocie 23 000 zł przeznaczymy na zorganizowanie wyjazdów tematycznych mających na celu stworzenie oferty kulturalnej w oparciu o teatr, filharmonie i muzea.

Działania projektowe  skierowane są do szerokiego grona mieszkańców   gminy Kolno w różnym wieku.

W bogatej ofercie kulturalnej, począwszy od maja,  mamy do zaproponowania wyjazd do Warszawy, tu  uczestnicy zwiedzą  Muzeum Narodowe i obejrzą wybrany spektakl teatralny w Teatrze Narodowym. W czerwcu wyjedziemy w polskie Tatry, by poznać ich piękno udamy się na wędrówkę szlakiem Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zwiedzimy  Muzeum Stylu Zakopiańskiego, miejsce, w którym można poznać historię i dokonania polskiego stylu narodowego, opartego  na budownictwie i zdobnictwie górali podhalańskich. W Muzeum Karola Szymanowskiego zdobędziemy wiedzę na temat życia i twórczości znanego kompozytora. W zakopiańskim Teatrze im. Stanisława Witkiewicza obejrzymy wybrany spektakl teatralny. Jesienią zorganizujemy  wyjazd dla dzieci i ich dziadków do Białostockiego Teatru Lalki na spektakl  połączony z warsztatami teatralnymi. Młodzieży i osobom dorosłym zaproponujemy wyjazd do Opery i Filharmonii w Białymstoku na wybrany spektakl teatralny.

Powyższe działania realizujemy dzięki partnerstwu ze  stowarzyszeniami – Integracja, KaFCuki, szkołami z terenu Gminy Kolno, Urzędem Gminy Kolno, CKGK, GOPS i ZOPO.

Uczestnictwo w projekcie różnych grup wiekowych dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów oraz osób narażonych na wykluczenie społeczne to dobra forma edukacji kulturalnej, która jednocześnie sprzyja integracji międzypokoleniowej. Szczegółowe informacje dotyczące terminów realizacji projektu znajdą się na stronie www.biblioteka.gminakolno i na fbGBPczerwone. Zainteresowanych zapraszamy do biblioteki i udziału w projekcie.

 

Teresa Skrodzka
GBP w Czerwonem

W związku z drugą falą pandemii i podjęciem kroków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o czasowym zamknięciu instytucji kultury informujemy, że :

od 7 do 29 listopada 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem, Filia Biblioteczna w Borkowie, Punkty Biblioteczne  w Lachowie i Zabielu  zostają zamknięte.

Praca instytucji będzie kontynuowana w godzinach 8.00-16.00.

We wszelkich sprawach prosimy o kontakt telefoniczny 86 262 34 56

bądź e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.