Program “Kraszewski. Komputery dla bibliotek”, którego operatorem jest Instytut Książki już przyznał dofinansowania. Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem jako jedna z 95 zakwalifikowanych otrzyma dofinansowanie na kwotę 22 177 zł, wkład własny stanowi 4 058 zł. Łączna wartość projektu wynosi więc 26 235 zł. Program został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

O dofinansowanie w ramach programu mogły ubiegać się samorządowe instytucje kultury będące samodzielnymi bibliotekami publicznymi oraz samorządowe instytucje kultury, w skład których wchodzą biblioteki publiczne, dla których organizatorem jest gmina wiejska, gmina miejsko-wiejska lub gmina miejska.

Dzięki dotacji biblioteka zakupi: komputery stacjonarne, dyski zewnętrzne, monitor interaktywny, podłogę multimedialną, programy antywirusowe oraz UPS-y

Biblioteka zmienia się i dostosowuje do potrzeb naszych czytelników