„Samochwała”, „Pan Hilary”, „Psie smutki” te i inne wiersze można było usłyszeć w prezentacjach najmłodszych adeptów sztuki recytacji podczas XV Konkursu Recytatorskiego „Poezja Brzechwy i Tuwima”, który odbył się 16.04.2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem.

W konkursie wzięło udział 32 recytatorów ze szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych w Borkowie, Czerwonem, Janowie, Lachowie, Wykowie, Zabielu i Zaskrodziu. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: grupa pięciolatków, grupa sześciolatków, uczniowie klasy I.

Prezentacje  oceniała komisja w składzie: Ewa Bączek – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Turośl, Maria Bućko – emerytowany nauczyciel, Marta Uliszewska  – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolnie.

Komisja najwyżej oceniła recytację następujących osób:

Grupa pięciolatków

 1. Maria Przybylska – SP w Wykowie
 2. Klara Kozłowska– SP Zaskrodzie
 3. Hanna Bazydło – SP Czerwone

Wyróżnienie – Amelia Kiełczewska – SP Lachowo

Wyróżnienie – Aleksander Samul – SP Janowo

Grupa sześciolatków

 1. Maria Piechowska – SP Zaskrodzie
 2. Franciszek Rybiński – SP Janowo
 3. Lena Szumowska – SP Wykowo
 4. Oliwia Jeżewska – SP Janowo
 5. Jan Krom – SP Lachowo
 6. Zofia Sobolewska – SP Czerwone

Wyróżnienie – Nikola Sielawa – SP Borkowo

Uczniowie klasy I

 1. Karolina Zadroga – SP Wykowo
 2. Alan Krupa– SP Wykowo
 3. Filip Filipkowski – SP Lachowo
 4. Daria Sielawa – SP Borkowo

Wyróżnienie – Zofia Nadolna – SP Zabiele

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym recytatorom oraz nauczycielom przygotowującym dzieci do konkursu zostały wręczone dyplomy podziękowania.

Organizatorzy dziękują rodzicom i nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zmagań poetyckich w następnym roku.

GBP w Czerwonem

Galeria zdjęć na fb biblioteki:

4 kwietnia 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem odbyła się XIV Edycja Konkursu Recytatorskiego „Poezja Brzechwy i Tuwima”. 34 recytatorów ze szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych w Borkowie, Czerwonem, Janowie, Lachowie, Wykowie, Zabielu i Zaskrodziu stanęło w szranki w zmaganiach  Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: grupa pięciolatków, grupa sześciolatków oraz uczniowie klasy I.

Prezentacje  oceniła komisja w składzie: Marzena Góralczyk  – kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Mały Płock, Bożena Kowalewska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Kolnie oraz Marta Uliszewska – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kolnie.

Komisja najwyżej oceniła recytację następujących osób:

 

Grupa pięciolatków

 1. Antonina Polewko – SP Lachowo
 2. Lena Szumowska – SP Wykowo
 3. Lidia Jakubczyk – SP Wykowo

Wyróżnienie:

Karolina Gorzemba – SP  Zaskrodzie
Maria Piechowska – SP  Zaskrodzie
Krzysztof Polewko  – SP  Lachowo

                  

Grupa sześciolatków

 1. Zuzanna Wieczorek – SP Borkowo
 2. Karolina Zadroga – SP Wykowo
 3. Aleksandra Archacka – SP Czerwone

Wyróżnienie:

Mikołaj Banach – SP  Wykowo

 

Uczniowie klasy I

 1. Filip Dębkowski – SP Janowo
 2. Alan Kowalczyk – SP Janowo
 3. Zuzanna Filipkowska – SP Lachowo
 4. Łucja Podlaska – SP Zabiele

Wyróżnienie:

Oliwier Borzymowski – SP Lachowo,
Amelia Kryszajtys – SP Wykowo
Zuzanna Kryszajtys – SP Wykowo

Laureaci konkursu  otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym recytatorom oraz nauczycielom przygotowującym dzieci do konkursu wręczono dyplomy podziękowania. Nagrody zostały zakupione ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałaniu Narkomanii na lata 2022– 2023, za co serdecznie dziękujemy.

Niewątpliwą atrakcją tegorocznej edycji konkursu była inscenizacja „Rzepki” Juliana Tuwima w wykonaniu rodziców dzieci z przedszkola w Lachowie. To trzeba po prostu zobaczyć. Spektakl w ich wykonaniu to prawdziwy majstersztyk. Dziękujemy!

 

GALERIA ZDJĘĆ NA NASZYM FB

„Kaczka dziwaczka”, ‘Pomidor”, ‘Trudny rachunek” te i inne wiersze można było usłyszeć w prezentacjach najmłodszych adeptów sztuki recytacji podczas XIII Edycji Konkursu Recytatorskiego „Poezja Brzechwy i Tuwima”, który odbył się 11.04.2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem.

W konkursie wzięło udział 28 recytatorów ze szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych w Borkowie, Janowie, Lachowie, Wykowie i  Zabielu. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: grupa pięciolatków, grupa sześciolatków, uczniowie klasy I.

Prezentacje  oceniała komisja w składzie: Anna Beata Gosk – kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Piątnica, Marzena Góralczyk  – kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Mały Płock oraz Barbara Szczubełek – dyrektor Biblioteki Publicznej w Śniadowie.

Komisja najwyżej oceniła recytację następujących osób:

Grupa pięciolatków

 1. Filip Brozio – Publiczne Przedszkole w Lachowie
 2. Zuzanna Wieczorek– SP Borkowo
 3. Alicja Rydel – SP Czerwone

Wyróżnienie: Zofia Konopka  – Publiczne Przedszkole w Lachowie, Amelia Ołdakowska – SP Czerwone


Grupa sześciolatków

 1. Alan Kowalczyk – SP Janowo
 2. Łucja Podlaska – SP Zabiele
 3. Bartosz Szumowski – SP Wykowo

Wyróżnienie: Filip Dębkowski – SP Janowo, Lena Sarnacka – SP Lachowo


Uczniowie klasy I

 1. Karolina Wykowska – SP Wykowo
 2. Anastazja Murawska– SP Borkowo
 3. Dominika Boć– SP Borkowo

Wyróżnienie: Paulina Gers – SP Czerwone, Julia Plona – SP Janowo

 

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym recytatorom oraz nauczycielom przygotowującym dzieci do konkursu zostały wręczone dyplomy podziękowania.

Nagrody zakupiono ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 rok, za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy dziękują rodzicom i nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zmagań poetyckich w następnym roku.

GBP w Czerwonem

Galeria zdjęć na fb biblioteki:

2 czerwca 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem odbył się finał konkursu „Poezja Brzechwy i Tuwima”. Konkurs w tym roku przebiegał nietypowo, gdyż wcześniej zostały ocenione nadesłane w formie online prezentacje uczniów. Komisja w składzie: Ewa Bączek  – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Turośl, Danuta Kamińska – emerytowany bibliotekarz, Bożena Kowalewska  – dyrektor Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Kolnie, Aleksandra Szyc – redaktor naczelna Gazety Gminnej, pracownik Urzędu Gminy Kolno  najwyżej oceniła recytację następujących osób:

Pięciolatki

 1. Filip Dębkowski – SP Janowo
 2. Aleksandra Poświata – SP Borkowo
 3. Zuzanna Filipkowska – SP Lachowo
 4. Aleksandra Krom - SP Lachowo

Sześciolatki

 1. Karolina Wykowska - SP Wykowo
 2. Dominika Boć - SP Borkowo
 3. Nicola Kobeszko - SP Janowo

Klasa I

 1. Maja Pietruszka - SP Zabiele
 2. Stanisław Chludziński - SP Janowo
 3. Dominika Wysocka – SP Lachowo

Józef Bogdan Wiśniewski – Wójt Gminy Kolno laureatom konkursu  wręczył nagrody rzeczowe i dyplomy. Pozostałym recytatorom zostały wręczone dyplomy podziękowania.

Nagrody zostały zakupione z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2021 rok. Organizatorzy dziękują nauczycielom i rodzicom za przygotowanie przedszkolaków i uczniów do konkursu.

 

GBP w Czerwonem

 

Galeria zdjęć

40 reprezentantów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Kolno wystąpiło 27 marca 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem podczas XI Edycji Konkursu Recytatorskiego „Poezja Brzechwy i Tuwima”.

Mali recytatorzy byli znakomicie przygotowani. Zachwycili publiczność wdzięczną interpretacją „Bambo”, „Okularów”, „Kwoki”, czy „Kaczki dziwaczki”. Komisja konkursowa w składzie: Kazimierz Edward Koter – instruktor teatralny Centrum Kultury Gminy Kolno, Bożena Kowalewska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Kolnie, Marzena Góralczyk – bibliotekarz Biblioteki Publicznej Gminy Mały Płock stanęła przed trudnym zadaniem, by spośród recytatorów wyłonić zwycięzców.

 Komisja najwyżej oceniła recytację następujących osób:

Pięciolatki

 1. Maja Pietruszka - SP Zabiele
 2. Piotr Najda - SP Zabiele
 3. 3.Zuzanna  Burzyńska - SP Czerwone

Wyróżnienie: Eliza Niedźwiecka - SP Zaskrodzie

Sześciolatki

 1. Dominika Grzech - SP Zabiele
 2. Adam Paliwoda - SP Zabiele
 3. Piotr Terepka - SP Zaskrodzie

Wyróżnienie: Paulina Darmetko - SP Borkowo, Diana Paliwoda - SP Zabiele

Klasa I

 1. Amelia Rydzewska - SP Czerwone
 2. Anna Skrodzka - SP Wykowo
 3. Karolina Piwowarska - SP Czerwone

Wyróżnienie: Zuzanna Cempa - SP Janowo, Antoni Chrostowski - SP Lachowo

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy podziękowania.  Fundatorem nagród ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2019 rok był Józef Bogdan Wiśniewski - wójt gminy Kolno, za co serdecznie dziękujemy. Organizatorzy dziękują rodzicom oraz nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu.

 Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

  GALERIA ZDJĘĆ