26 maja grupa aktywnych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem wybrała się do Białegostoku, by obejrzeć na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej musical „Upiór w operze” Andrew Lloyda Webbera.

Spektakl realizowany w OiFP jest produkcją oryginalną Teatru Muzycznego Roma w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Ponadczasowa historia miłości oszpeconego geniusza muzycznego, zwanego Upiorem do ślicznej śpiewaczki Christine urzekła każdego z nas. Prezentowane widowisko teatralne na nowoczesnej scenie OiFP zachwyciło i wzruszyło uczestników wyjazdu perfekcyjną grą aktorską, niebywale emocjonalną muzyką znakomitej orkiestry, pięknymi dekoracjami i kostiumami, bajeczną scenografią będącą odwzorowaniem miejsca, w którym rozgrywa się akcja musicalu – Opera Garnier w Paryżu.

Zorganizowanie wydarzenia było możliwe dzięki pozyskanej przez bibliotekę dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu Kultura Dostępna. Wyjazd do opery to jeden z elementów realizowanego przez GBP w Czerwonem projektu „Spotkania z kulturą i sztuką".