Patrycja Banach zajęła III miejsce, a Amelia Andrzejczyk i Izabela Bagińska otrzymały wyróżnienia w finale XIV Edycji Konkursu Recytatorskiego Utworów Patriotycznych dla Szkół Podstawowych  i Gimnazjów zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „ Syberyjskie niebo wczoraj i dziś”.

Konkurs był wieloetapowy. Do eliminacji gminnych, ogłoszonych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem, uczestników zgłosiły dwie szkoły: Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Janowie i Gimnazjum w Lachowie. Uczniowie tych szkół reprezentowali gminę Kolno w eliminacjach powiatowych, które odbyły się 9 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kolnie, gdzie w kategorii szkół podstawowych Amelia Andrzejczyk z SP w Janowie zajęła II miejsce, zaś w kategorii gimnazjum Patrycja Banach, mieszkanka Czerwonego, zajęła miejsce I, a Izabela Bagińska z Gimnazjum w Lachowie – miejsce II.

W finale konkursu, który odbył się 16 listopada 2016 r. w bibliotece w Podgórzu w zmaganiach konkursowych dziewczęta zmierzyły się z recytatorami z powiatów kolneńskiego, grajewskiego, łomżyńskiego i zambrowskiego.

Patrycji, Amelii i Izabeli oraz nauczycielom, rodzicom i bibliotekarzom przygotowującym je do konkursu – gratulujemy!

Barbara Sielawa