Do spędzenia „Ferii z biblioteką” zaprosiła swoich czytelników i sympatyków Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem.

Było kulturalnie, aktywnie i sportowo. 31 stycznia młodzież z terenu gminy Kolno mogła realizować się poprzez zajęcia sportowo – rekreacyjne na lodowisku, a także doznać wrażeń artystycznych w trakcie projekcji filmu „Po prostu przyjaźń’ w kinie „Helios” w Białymstoku. Do nieco młodszych uczniów skierowany był wyjazd do Zamku Krzyżackiego w Rynie oraz Parku Wodnego Tropikana  w Mikołajkach, który biblioteka zorganizowała 2 lutego przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem. W międzyczasie, bo 1 lutego, najmłodsi czytelnicy biblioteki bawili się na „Karnawałowym balu baśni”. Dziewczęta działające w Dyskusyjnym Klubie Książki przygotowały dla nich wiele atrakcji. Były zagadki, mini konkursy i rebusy literackie, no i oczywiście zabawa przy muzyce. Tego wieczora, pożegnawszy maluchów, młodzież gimnazjalna uczestniczyła w „Nocy w bibliotece”. Było nocne czytanie, konkurs bilardowy, zabawy przy muzyce, konkurs karaoke, a na koniec oczywiście noc spędzona w śpiworze na karimacie.

Organizatorzy dziękują Wójtowi Gminy Kolno za zorganizowanie bezpłatnego transportu do Rynu i Mikołajek oraz za wsparcie finansowe  z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2017 rok. Dzięki temu w obu wyjazdach mogło wziąć udział około 100 osób.

Barbara Sielawa