Dnia 31 marca Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem zaprosiła uczniów klas IV i VI Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem na lekcje biblioteczne, pt. „Bezpieczeństwo w sieci oraz moje pasje”. Podczas zajęć rozmawialiśmy o podstawowych zasadach gwarantujących bezpieczne korzystanie z Internetu, np. o ograniczonym zaufaniu względem osób poznanych w sieci, o niezdradzaniu swoich danych osobowych, o tym, że długie korzystanie z Internetu szkodzi zdrowiu i może być przyczyną problemów.

Kolejno czwarto- i szóstoklasiści rozwiązując guiz zdobyli nową wiedzę w zakresie szycia oraz majsterkowania, m.in. odwiedziliśmy blogi, na których zobaczyć można było jak krok po kroku przygotować domowymi sposobami kredę tablicową, jak wykonać jesienno-zimowe rękawiczki. Największą frajdę sprawiło młodym osobom wykonanie pojemnika na długopisy z dostępnych materiałów, często niepotrzebnych w domu, czy też wypisanie pomysłów na wykorzystanie spinaczy.

Mamy nadzieję, że lekcja biblioteczna w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem” uświadomiła uczniom, że bezpieczne surfowanie po Internecie może być świetną zabawą oraz towarzyską i inspirującą formą spędzania czasu.