W ramach ogólnopolskiej akcji „Czytanie mądra rzecz” gościliśmy 20 czerwca w bibliotece uczniów klas IV - VI Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Janowie.

Jak przystało na czytelniczą akcję, o wartości wolności w życiu człowieka czytała młodzieży, jedno z opowiadań zawartych w książce „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” Maria Bućko, kierownik zespołu „Czerwieniacy”. Były kalambury, zagadki, rebusy, quizy, krzyżówki. Uczniowie podzieleni na grupy, zbierali punkty wykazując się znakomitą znajomością nie tylko literatury, ale również przysłów, aforyzmów, kultury i sztuki. A o to wyniki:

I miejsce zajęła grupa w składzie: Amelia Andrzejczyk, Bartosz Chaberek, Oliwia Gers, Natalia Kokoszko, Patryk Milewski – uzyskując 91 pkt.

II miejsce – Jarosław Chaberek, Justyna Chaberek, Sylwia Korzep, Natalia Papież – 89 pkt.

III miejsce – Magdalena Chaberek, Adrian Dymek, Magdalena Walczyk, Julita Serafin – 87 pkt.

Uczniom biorącym udział w turnieju literackim i ich opiekunowi pani Agnieszce Korzepserdecznie gratulujemy zaprezentowanego wysokiego poziomu wiedzy i kultury.

Marzena Banach

Barbara Sielawa