W niedzielę, 15 października w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem, w kategorii młodzież szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe, odbył się konkurs wiedzy „Moja mała ojczyzna – gmina Kolno” przeprowadzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno „Integracja” , Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem i Centrum Kultury Gminy Kolno.

Z testem wiedzy zmagało się 16 mieszkańców gminy Kolno. Z Borkowa: Aleksandra Cudnik, Anna Cudnik, Jolanta Kordal, Anna Nicewicz. Z Czerwonego: Dominik Banach, Krystyna Banach, Magdalena Banach, Ewa Olszak, Karolina Olszak, Barbara Siwik, Henryk Sówka. Z Janowa: Hanna Andrzejczyk, Lidia Cwalina, Agnieszka Kołdys, Ewa Kordal i z Wincenty – Stefan Pisiak. Testy konkursowe oceniała komisja złożona z członków stowarzyszenia „Integracja”: Marek Góralczyk, Alfred Samul i Barbara Sielawa. Na 85 możliwych punktów do zdobycia najlepiej z testem poradzili sobie:

I miejsce – Dominik Banach (Czerwone, uczeń ZST w Kolnie), Jolanta Kordal (Borkowo), Barbara Siwik (Czerwone) – 79 punktów

II miejsce – Krystyna Banach (Czerwone), Anna Cudnik (Borkowo), Ewa Olszak (Czerwone) – 78 punktów

III miejsce – Anna Nicewicz (Borkowo) – 77 punktów

O wyrównanym poziomie konkursu niech świadczy liczba osób na podium. Uczestnikom gratulujemy odwagi w podejmowaniu wyzwań i wysokiego poziomu wiedzy o gminie Kolno.

Konkurs „Moja mała ojczyzna – gmina Kolno”  to jedno z działań w ramach projektu „Śladami przeszłości i teraźniejszości – 25 lecie Gminy Kolno”  realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno „Integracja” . Środki na jego realizację pozyskało Centrum Kultury Gminy Kolno z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017.  Na kolejne działania zapraszamy już wkrótce.

Barbara Sielawa