Wiktoria Jermacz uczennica Gimnazjum w Zabielu zajęła II miejsce, a Wiktoria Borys ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem otrzymała wyróżnienie w XV Powiatowym Konkursie Recytatorskim Ojczyzna w poezji dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Łomża z/s w Podgórzu. Hasłem towarzyszącym konkursowi był cytat Marszałka Józefa Piłsudskiego - „Ni z tego ni z owego była Polska na pierwszego”.

Do konkursu gminnego zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem zgłosiły się cztery szkoły: Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Janowie oraz Gimnazjum w Lachowie i Zabielu. Troje najlepszych recytatorów wyłonionych w etapie gminnym Kacper  Malinowski kl. III SP w Janowie, Wiktoria Borys kl. VI SP w Czerwonem oraz Wiktoria Jermacz kl. II z Gimnazjum w Zabielu reprezentowali gminę Kolno w finale konkursu, który odbył się 8 listopada 2017 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Łomża z /s w Podgórzu.

Obie Wiktorie do konkursu przygotowywała pani Elżbieta Kalata. Uczennicom, nauczycielce, rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!