Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem zaprosiła uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem oraz ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jak i laureatów Konkursu Plastycznego „Makieta zamku” do wzięcia udziału w grze terenowej zorganizowanej w ramach projektu "Kadry z przeszłości. Na szlaku krzyżackich i biskupich zamków". Gra terenowa odbyła się 20 czerwca, po oficjalnej części podsumowania projektu „Kadry z przeszłości. Na szlaku krzyżackich i biskupich zamków". W grze wzięło udział 30 uczniów, którzy zostali podzieleni na 4 mieszane zespoły. Każda grupa otrzymała kartę z poleceniami do wykonania, które sprawdzały nie tylko ich wiedzę, ale także topografię terenu wokół szkoły oraz biblioteki. Nie zabrakło zadań sprawnościowych, np. uczestnicy mieli zjechać na zjeżdżalni na placu zabaw, rzucać obręczami do celu oraz piłką do kosza. Niektóre zadania były ukryte w terenie w makietach zamków, niektóre zaś otrzymać można było od agentów ustawionych w poszczególnych punktach gry. Gra terenowa miała na celu nauczyć młode osoby współpracy ze sobą, zdrowej rywalizacji, integracji międzyszkolnej, przestrzegania przepisów bezpieczeństwa, a poprzez zabawę przypomnienie ważnych wydarzeń historycznych, ciekawostek literackich oraz poznanie lokalnej tradycji i kultury.

Zwycięską okazała się drużyna w składzie: Martyna Burzyńska, Bartosz Chmielewski, Bartosz Góralczyk, Weronika Nerko, Józef Piątek, Victoria Piwowarska, Aleksandra Popielarz, Jakub Trzcinka, Klaudia Włodkowska uzyskując 52 pkt. Drugie miejsce zajęła grupa w składzie: Hubert Bajkowski, Kamila Borys, Jan Ferenc, Patryk Milewski, Natalia Papież, Michał Pianka i Zuzanna Rydelek uzyskując 45 pkt. Trzecie miejsce zajęła drużyna w składzie: Zuzanna Chmielewska, Aleksandra Długozima, Natalia Kokoszko, Przemysław Kołowajtys, Karol Korzep, Sylwia Korzep oraz Gabriela Niedbała - 42 pkt. Na czwartym miejscu uplasowała się grupa w składzie: Magdalena Chaberek, Adrian Dymek, Klaudia Weronika Fiertek, Weronika Milewska, Bartosz Olszak, Veronica Piwowarska i Julita Serafin uzyskując 40 pkt.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i serdecznie dziękujemy za udział.

GBP Czerwone