13 czerwca w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem odbyło się podsumowanie Konkursu Fotograficznego „Z książką Ci do twarzy”.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań literaturą i fotografią, rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz popularyzacja czytania, jako formy spędzenia wolnego czasu.

Na konkurs wpłynęło 28 prac konkursowych. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

a) uczniowie szkół podstawowych,
b) uczniowie szkół ponadpodstawowych,
c) osoby dorosłe.

Prace oceniała komisja w składzie: Katarzyna Górska  – stażystka Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem, Sylwester Nicewicz – fotograf amator, oraz Anna Serafin– redaktor naczelna Gazety Gminnej.

Decyzją komisji konkursowej nagrodzeni zostali:

a) Kategoria uczniowie szkół podstawowych:

I miejsce - Lia Maria Prusinowska – Singh

II miejsce - Zuzanna Cempa

II miejsce - Daria Szczech,

III miejsce - Julia Sekścińska

III miejsce - Aleksandra Darmetko, Gabriela Kobryś, Julia Lutrzykowska, Julia Obrycka

b) Kategoria uczniowie szkół ponadpodstawowych:

I miejsce - Kornelia Bałdyga

II miejsce - Amelia Malinowska

c) Kategoria osoby dorosłe:

I miejsce -  Anna Prusinowska

II miejsce -  Grażyna Konstanty

II miejsce -  Krystyna Narowska

III miejsce -  Barbara Piwowarska

III miejsce - Krystyna Piwowarska

Wyróżnienie:

Justyna Brozio, Zofia Konstanty, Krystyna Malinowska

Laureaci konkursu i uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Nie zabrakło podziękowań dla komisji konkursowej.

Nagrody zostały zakupione ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2024-2025.

Laureatom  konkursu serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Galeria zdjęć na fb biblioteki: