W czwartek 23 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem przyłączyła się do Międzynarodowej Akcji „Czytanie na polanie. Edycja 2024” realizowanej w ramach kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom". Celem akcji jest  rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży oraz promowanie czytelnictwa. Dzięki niej dzieci  przekonały się, że każde miejsce jest dobre, aby sięgnąć po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Zaproszenie do akcji przyjęła grupa przedszkolaków i zerówka wraz z nauczycielami ze SP w Czerwonem. Na kocach i poduszkach przed biblioteką dzieci słuchały głośnego czytania książek i dowiedziały się co w trawie piszczy. Anna Prusinowska przeczytała wiersz  „Mucha flejtucha” i „Dlaczego żaby są zielone” z książki „Między nami zwierzakami na łące” Jacka Daniluka. Zaś Anna Serafin czytając książkę „Co się kryje wśród traw” Becky Davies zachęciła dzieci do poszukiwań w trawie maleńkich zwierzątek. Dzieci z radością szukały i znalazły mnóstwo ślimaków, mrówek, pszczółek, motyli … Nie zabrakło słodkich przekąsek i dobrego humoru. Dziękujemy pani Joannie Prusinowskiej za słodkie muffinki.

Akcja wspólnego czytania potwierdziła, że czytanie może być przyjemne w każdym miejscu, czyli w promieniach słońca, delikatnym powiewie wiatru i otaczającej nas przyrodzie oraz w towarzystwie szkolnych przyjaciół.

Galeria zdjęć na FB biblioteki: