22 maja 2024 r. w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem odbyły się warsztaty onomastyczno – genealogiczne zorganizowane we współpracy z Towarzystwem Jana z Kolna i Łomżyńskim Towarzystwem Naukowym im. Wagów w Łomży. W warsztatach uczestniczyli uczniowie Szkół Podstawowych z Borkowa i Czerwonego. Zajęcia przeprowadziła  dr Małgorzata K. Frąckiewicz z Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów w Łomży.

Podczas zajęć uczniowie wysłuchali prelekcji o historii i znaczeniu imion oraz nazwisk, dowiedzieli się również jak ważna jest pamięć o przodkach i kultywowanie tradycji rodzinnej dla zachowania własnej tożsamości. Uczestnicy dowiedzieli się jak stworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny.

Zdjęcia na fb biblioteki: