Z myślą o najmłodszych czytelnikach Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem 25 stycznia 2024 r. zorganizowała wycieczkę do Łomży.

Główną atrakcją wyjazdu był pobyt w łomżyńskim Teatr Lalki i Aktora w Łomży Spektakl „Noniek” i warsztaty teatralne "Poznajemy teatr - edukacja estetyczna dzieci imłodzieży." z jednym z aktorów w nim występujących sprawiły dzieciom ogromną radość.

Przed spektaklem dzieci mogły wejść na wieżę widokową teatru i zobaczyć panoramę Łomży. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w teatrze. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajeczna scenografia przyciągały uwagę młodych widzów i wywołując na wielu twarzach zachwyt.

Z teatru spacerkiem udaliśmy się, by obejrzeć jedną z największych atrakcji Łomży – Klasztor Ojców Kapucynów, a w nim cudowną, ruchomą szopkę bożonarodzeniową.

Organizatorzy dziękują Józefowi Bogdanowi Wiśniewskiemu - Wójtowi Gmina Kolno za dofinansowanie biletów wstępu do Teatru Lalki i Aktora w Łomży z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2024 - 2025.

Dziękujemy również Alicji Krupie – nauczycielowi Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem, Teresie Murawskiej - nauczycielowi Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie. oraz Ewie Wyrwas – nauczycielowi Szkoła Podstawowa w Janowie za wsparcie i pomoc podczas wyjazdu.

GALERIA ZDJĘĆ