Wielkoformatowa wystawa "Opowieści w monidłach zaklęte" stworzona w Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie, w ramach młodzieżowego projektu realizowanego w  programie  Bardzo Młoda Kultura, którego Operatorem Regionalnym jest Podlaski Instytut Kultury, zagościła w sali konferencyjnej GBP w Czerwonem.

Ciekawy wykład na temat monideł oraz relację z działań projektowych w formie prezentacji multimedialnej przedstawił Janusz Siemion dyrektor biblioteki.

Spotkaniu towarzyszył konkurs skierowany do publiczności, osoby które prawidłowo odpowiedziały na pytania otrzymały książki o Szczuczynie autorstwa Pana Siemiona.

Wystawę wzbogaciły monidła przyniesione z domów przez uczestników spotkania.

Historia monideł zapoczątkowała rozmowy na temat dawnej sztuki tworzenia portretów, skłoniła do refleksji, by zadbać o rodzinne fotografie naszych przodków, wydobyć je z domowych zakamarków i odkurzyć. Mamy nadzieję, że to spotkanie stanie się pretekstem do odkrywania naszych korzeni.

>  Składamy serdeczne podziękowania dyrekcji BCK w Szczuczynie za przybliżenie nam historii i procesu tworzenia monideł.

>  Piękna aranżacja wystawy nie  odbyłaby się bez pomocy Pana Sylwestra Nicewicza, który udostępnił bibliotece sztalugi.

>  Podziękowania składamy dyrektorowi CKGK Mariuszowi Wesołowskiemu, za umożliwienie dojazdu uczestnikom spotkania. 😊🖼❤️

 

 GALERIA ZDJĘĆ