W finale Powiatowego Konkursu o tytuł Mistrza Interpretacji „Czytać Każdy Może…” reprezentantki naszej gminy Zofia Konstanty i Anna Prusinowska zdobyły tytuły laureatów. Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Łomża.

Konkurs przeznaczony był dla osób powyżej 55 roku życia z terenu powiatu kolneńskiego. Jego celem było: rozwijanie wrażliwości na prozę oraz umiejętności odbioru dzieł literackich, popularyzację polskiej literatury i czytelnictwa, współzawodnictwo w miłej atmosferze.  W etapie końcowym konkursu udział wzięło 14 reprezentantów z terenu miasta Kolno, gminy Kolno, gminy Mały Płock oraz miasta i gminy Stawiski wyłonionych wcześniej w eliminacjach środowiskowych, w miejskich i gminnych bibliotekach. Gminę Kolno reprezentowały: Barbara Jackiewicz, Zofia Konstanty, Anna Prusinowska i Barbara Siwik.

W finale konkursu, który odbył się 29 listopada 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kolnie komisja wyłoniła pięciu laureatów.

Laureatami konkursu zostali:

- Zofia Konstanty - Czerwone

- Teresa Pomichowska - Kolno

- Anna Prusinowska - Czerwone

- Eugeniusz Regliński - Kolno

- Anna Świderska - Kolno

Wszyscy uczestnicy konkursu z rąk starosty kolneńskiego Tadeusza Klamy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Podziękowania otrzymali również organizatorzy konkursu oraz biblioteki organizujące eliminacje środowiskowe. Dziękujemy!

Dopełnieniem imprezy czytelniczej był znakomity występ "Kolneńskich Dziewczyn z Plusem".

Wszystkim uczestnikom oraz organizatorom konkursu serdecznie gratulujemy!