8 listopada 2023 r. na Konferencji Bibliotek Publicznych Województwa Podlaskiego zorganizowanej przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku ogłoszono wyniki konkursu  wojewódzkiego „Projekt kulturalny w bibliotece”, w którym Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem zajęła III miejsce.

Nasza biblioteka zgłosiła projekt  „Literacka podróż z Marią Konopnicką w 180 rocznicę urodzin pisarki”. Zadanie mające na celu promocję literatury i czytelnictwa wśród  różnych grup wiekowych, poprzez działania  edukacyjne i kulturalne, zrealizowaliśmy w ub. r.  w ramach środków zewnętrznych pozyskanych z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Partnerstwo dla książki.

Podczas spotkania w Książnicy Podlaskiej nagrodzone biblioteki w formie prezentacji multimedialnej podzieliły się swoimi pomysłami, które mogą być inspiracją dla innych.  W kontekście niedawno ogłoszonych programów ministerialnych adresowanych do bibliotek publicznych, przydatnym dla obecnych na konferencji bibliotekarzy okazał się wykład dr Sylwii Szarejko z Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku ph. „Zarządzanie projektem w instytucji kultury”.

Dyrekcji  Książnicy Podlaskiej dziękujemy za zaproszenie i docenienie naszej pracy.