Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem jak co roku zorganizowała głośne czytanie wierszy w SP im. Orła Białego w Wykowie i SP w Zaskrodziu w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Jednocześnie działanie to było inauguracją projektu „Kadry z przeszłości. Na szlaku krzyżackich i biskupich zamków”. Dotację na realizację zadania biblioteka otrzymała z Programu MKiDN Partnerstwo dla Książki. Wspomniany projekt biblioteka realizuje w partnerstwie z lokalnymi stowarzyszeniami – KaFCuki i Integracja. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy nie tylko przedstawicieli stowarzyszeń, ale także samorządowców, bibliotekarzy, nauczycieli, rodziców i uczniów szkół. Organizatorzy serdecznie dziękują pani Bożenie Wiśniewskiej, dyrektor SP w Zaskrodziu i Grzegorzowi Jakubowskiemu, dyrektorowi SP w Wykowie za wspólne czytanie i miłe przyjęcie. Na dalszy cykl działań w ramach projektu zapraszamy już wkrótce.