Wartka akcja, znakomici aktorzy. Tu nie było miejsca na nudę, każda chwila wypełniona była czymś ciekawym i interesującym. 19 października 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem dzieci z grup przedszkolnych i uczniowie ze szkół podstawowych w Borkowie, Lachowie, Czerwonem i Zabielu mieli przyjemność nie tylko obejrzeć, ale również aktywnie uczestniczyć w spektaklu promującym czytelnictwo „Na tropie afery - gdzie się podziały litery?!”, spektaklu w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” w Krakowie.

Kanwą wszystkich scen w przedstawieniu był motyw pustej książki bez literek. Taka sytuacja wydarzyła się w pewnej bibliotece, do której czytelnicy przestali przychodzić wypożyczać książki. Bajkowe postacie: Artystka, Detektyw i Królowa Liter - Literatura z prowadzili wnikliwe śledztwo zmierzające do rozwikłania tej ciekawej zagadki. Aktorzy w zabawny sposób zachęcali dzieci do aktywnego udziału w przedstawieniu wieńcząc go puentą - ostrzeżeniem, że nieczytane książki obrażają się i gubią literki. Dlatego spektakl zakończył się przyrzeczeniem, w którym dzieci zobowiązały się do odwiedzania biblioteki i czytania książek, by tego typu sytuacje zagubionych literek  nie miały już nigdy miejsca. Mamy nadzieję, że nasi mali czytelnicy słowa dotrzymają. My ze swej strony bardzo serdecznie wszystkich do biblioteki zapraszamy.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach Porozumienia Starosty Kolneńskiego w sprawie wykonywania zadań powiatowej biblioteki publicznej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kolnie, za co bardzo serdecznie dziękujemy

 

GALERIA ZDJĘĆ