Z myślą o najmłodszych czytelnikach Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem 31 stycznia 2023 r. zorganizowała wycieczkę do Łomży.  Główną atrakcją wyjazdu był pobyt w Łomżyńskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl „Czerwony kapturek” i warsztaty teatralne z jednym z aktorów w nim występujących sprawiły dzieciom ogromną radość. Po spektaklu dzieci mogły dotknąć lalek, rekwizytów oraz wejść na wieżę widokową teatru i zobaczyć panoramę  Łomży.  Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w teatrze. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajeczna scenografia przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach zachwyt. Z teatru spacerkiem udaliśmy się, by obejrzeć jedną z największych atrakcji Łomży – Klasztor Ojców Kapucynów, a w nim cudowną, ruchomą szopkę bożonarodzeniową.

Wycieczka do Łomży została dofinansowana ze środków przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022 – 2023, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Katarzynie Kalinowskiej – nauczycielowi SP w Zabielu i Teresie Murawskiej – nauczycielowi SP w Borkowie za pomoc w organizacji wyjazdu.