Rekordową liczbę, bo 42 recytatorów, zgromadziła jubileuszowa X Edycja Konkursu Recytatorskiego „Poezja Brzechwy i Tuwima”. Do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem 11 kwietnia 2018 r. na konkurs zgłosili się reprezentanci wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Kolno.

Mali recytatorzy byli znakomicie przygotowani. Zachwycili publiczność wdzięczną interpretacją „Bambo”, „Okularów”, „Lokomotywy”, czy „Kaczki dziwaczki”. Komisja konkursowa w składzie:Kazimierz Edward Koter – przewodniczący komisji, instruktor teatralny Centrum Kultury Gminy Kolno, Bożena Kowalewska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Kolnie, Marta Uliszewska – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kolnie oraz Stanisław Szymańczyk - dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Kolnie, stanęła przed trudnym zadaniem, by spośród recytatorów wyłonić zwycięzców.Komisja najwyżej oceniła recytację następujących osób:

Grupa 5 - latków:

1. Lena Przyborowska – SP Wykowo

2. Piotr Terepka – SP Zaskrodzie

3. Paulina Sielawa – SP Zaskrodzie

Wyróżnienie: Paulina Darmetko  – SP Borkowo i Michał Pisiak – SP Czerwone

Grupa 6 - latków: Zapisz

1. Amelia Rydzewska – SP Czerwone

2. Zuzanna Cempa – SP Janowo

3. Karolina Piwowarska – SP Czerwone

Wyróżnienie: Emilia Niedźwiecka – SP Zaskrodzie i Błażej Samul – SP Janowo

Uczniowie klasy I

1. Hanna Chrostowska – SP Lachowo

2. Natalia Filipkowska – SP Lachowo, Sebastian Gębarski  – SP Zaskrodzie, Szymon Olszak  – SP Czerwone

Wyróżnienie: Maja Smaka  – SP Czerwone

Laureaci konkursu  otrzymali nagrody książkowe. Fundatorem nagród ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania ProblemówAlkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2018 rok był Józef Bogdan Wiśniewski - wójt gminy Kolno, za co serdecznie dziękujemy. Organizatorzy dziękują nauczycielom: Magdalenie Banach, Barbarze Bohuszko, Hannie Chodnickiej, Bożenie Fabiszewskiej, Bogusławie Góralczyk, Beacie Górskiej, Krystynie Kajko, Elżbiecie Konstanty, Małgorzacie Mielańczuk, Katarzynie Milewskiej, Beacie Mroczkowskiej, Halinie Nadolnej, Marioli Podchul, Bożenie Wilińskiej, Krystynie Wykowskiej oraz rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu. Dziękujemy również Stanisławowi Szymańczykowi – dyrektorowi ZOPO za umożliwienie uczestnikom konkursu dojazdu do GBP w Czerwonem.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!