Ekstremalne warunki pogodowe, deszczowa aura nie odstraszyły miłośników dwóch kółek od udziału w XII Rajdzie Rowerowym, zorganizowanym przez Koło Gospody Wiejskich w Czerwonem, Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem i Koło Gospodyń Wiejskich „Dziewczyny znad Pisy” w Ptakach.

W niedzielny poranek 11 września na placu przy bibliotece zebrało się około pięćdziesięciu śmiałków z rowerami. Ze względu na deszcz zaplanowana trasa uległa zmianie, dlatego rajd odbył się wokół Czerwonego. Na zakończenie rowerowej imprezy cykliści udali się na zasłużony ciepły poczęstunek, w trakcie którego organizatorzy wręczyli partnerom i sponsorom zadania pamiątkowe podziękowania. Podziękowania otrzymali: Józef Bogdan Wiśniewski – wójt Gminy Kolno, Koło Gospodyń Wiejskich „Dziewczyny znad Pisy” w  Ptakach, Ochotnicza Straż Pożarna w Czerwonem, Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy, Bank Spółdzielczy w Kolnie, Sławomir Milewski – przewodniczący Rady Gminy Turośl, Grzegorz Okurowski i Tadeusz Połomski - radni Gminy Kolno.

Organizatorzy dziękują Hubertowi Zajk za oprawę fotograficzną wydarzenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wytrwałym uczestnikom rajdu, na kolejny zapraszamy już za rok.

Galeria zdjęć na fb biblioteki: