„Poezja Marii Konopnickiej”

Konkurs organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem

w ramach realizacji projektu „Literacka podróż z Marią Konopnicką w 180 rocznicę

urodzin pisarki”

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu   Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

REGULAMIN  KONKURSU RECYTATORSKIEGO

,,Poezja Marii Konopnickiej”

ORGANIZATOR: Gminna Biblioteka Publiczna  w Czerwonem

Czerwone 50

18-500 Kolno

Tel. 86/262 34 56

1. Cele konkursu:

- popularyzowanie twórczości Marii Konopnickiej,

- rozwijanie zdolności recytatorskich,

- zainteresowanie dzieci i młodzieży poezją.

1. Zasady uczestnictwa:

- konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków i uczniów klas I – VIII szkół podstawowych z terenu gminy Kolno

- konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego Marii Konopnickiej.

1. Przebieg konkursu.

Przebieg konkursu jest dwustopniowy:

I etap: eliminacje środowiskowe w szkołach podstawowych do dnia  2 czerwca 2022 r.

II etap: eliminacje gminne  i zakończenie konkursu odbędzie się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem dnia  8 czerwca 2022 r. o godz. 10:00.

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech  kategoriach:

- przedszkole

- uczniowie klasy I- IV

- uczniowie V- VIII

Do eliminacji gminnych placówka  typuje po  3 uczestników z każdej kategorii.

1. Występy oceni komisja powołana przez organizatora. Komisja może przyznać trzy nagrody i dwa wyróżnienia w każdej z kategorii. Decyzja komisji jest ostateczna i niepodważalna.
  2. Kryteria oceny.

Komisja dokonuje oceny według następujących kryteriów:

- dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,

- interpretacja tekstu,

- kultura słowa.

Ocenie komisji nie będą podlegały rekwizyty, ruchy sceniczne, podkłady muzyczne itp., jako elementy niebędące właściwe dla konkursu recytatorskiego.

1. Nagrody dla laureatów.

Laureaci I, II, III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

1. Informacje dotyczące konkursu można uzyskać pod nr tel. 86/262 34 56 (GBP Czerwone). Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia uczestników konkursu gminnego i nauczycieli ich przygotowujących   należy dokonać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.