25 października 2021 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem zorganizowała XII Edycję Konkursu Recytatorskiego „Jesień w poezji”. Uczestników konkursu, nauczycieli i rodziców przywitali Teresa Alina Skrodzka – dyrektor GBP w Czerwonem oraz Stanisław Szymańczyk – dyrektor ZOPO w Kolnie, życząc wszystkim zwycięstwa w konkursie.

W konkursie wzięło udział 54 recytatorów ze szkół podstawowych w Borkowie, Czerwonem, Janowie, Lachowie, Wykowie i Zabielu. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych. Zmagania konkursowe dzieci i młodzieży oceniały komisje konkursowe powołane przez organizatora, które miały nie lada wyzwanie, aby wyłonić najlepszych recytatorów w gminie Kolno.

Prezentacje uczestników kategorii I (przedszkole) i II (uczniów klas I-IV) oceniała komisja w składzie: Ewa Bączek – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Turośl, Maria Bućko – emerytowany nauczyciel, członek Zespołu Ludowego Czerwieniacy oraz Barbara Sielawa – starszy kustosz Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem.

Komisja najwyżej oceniła recytację następujących osób:

 

Kategoria I – przedszkole:

1 miejsce – Dawid Lutrzykowski ( SP Borkowo)

2 miejsce – Bartosz Szumowski  (SP Wykowo)

2 miejsce – Zuzanna Wieczorek  (SP Borkowo)

3 miejsce – Alan Kowalczyk ( SP Janowo)

3 miejsce – Jakub Gryka  (SP Czerwone)

Wyróżnienie – Bartosz Banach  (SP Janowo)

Wyróżnienie – Aleksandra Krom  (SP Lachowo)

 

Kategoria II – uczniowie klas I – IV:

1 miejsce – Zuzanna Cempa  (Janowo SP)

2 miejsce – Karolina Wykowska (SP Wykowo)

2 miejsce – Dominika Wysocka  (SP Lachowo)

3 miejsce – Klaudia Dąbkowska (SP Wykowo)

3 miejsce – Błażej Samul ( SP Janowo)

Wyróżnienie – Dominika Boć  (SP Borkowo)

Wyróżnienie – Oliwia Gromadzka  (SP Wykowo)

Wyróżnienie – Aleksander Luberski  (SP Czerwone)

Wyróżnienie – Amelia Piekarska  (SP Zabiele)

 

Prezentacje uczestników kategorii III (uczniowie klas V-VIII) oceniała komisja w składzie: Iwona Akus – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Grabowo, Ewa Grala – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie oraz Kazimierz Edward Koter – instruktor teatralny Centrum Kultury Gminy Kolno.

Kategoria III – uczniowie klas V – VIII:

1 miejsce – Julia Wyka (SP Lachowo)

2 miejsce – Weronika Nerko (SP Czerwone)

3 miejsce – Marta Piwowarska (SP Czerwone)

Wyróżnienie – Wiktoria Andrzejczyk (SP Janowo)

Wyróżnienie – Aleksandra Wesołowska (SP Wykowo)

  

  Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym recytatorom oraz nauczycielom przygotowującym uczestników konkursu zostały wręczone dyplomy podziękowania.

Nagrody zakupiono ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2021 rok, za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy dziękują rodzicom i nauczycielom za przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zmagań poetyckich w następnym roku.

 

GBP w Czerwonem

Galeria zdjęć na fb biblioteki: