50 osobowa grupa osób dorosłych z terenu gminy Kolno 26 września uczestniczyła w wycieczce do Białegostoku zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem, by obejrzeć na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej operetkę „Wesoła wdówka” Franza Lehára. Wyjazd do Białegostoku był działaniem końcowym realizacji projektu „Podróże z kulturą i sztuką” .

„Wesoła Wdówka” należy do światowego kanonu operetek. Opowiada historię pięknej, młodej i niewyobrażalnie bogatej Hanny Glawari, córki ubogiego dzierżawcy, która poślubiwszy bogacza szybko zostaje  wdową , zastanawia się nad swoim przyszłym losem i opędza przed tłumem entuzjastów jej majątku. Był to spektakl przygotowany profesjonalnie. A orkiestra zagrała rewelacyjnie. Aktorzy nawiązali z publicznością relację - publiczność żywo reagowała na akcję. Nie obyło się bez bisu - Usta milczą, dusza śpiewa ...

Zorganizowane wydarzenia było możliwe dzięki pozyskanej przez bibliotekę dotacji z Ministerstwa Kultury  Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Programu Kultura Dostępna.

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w projekcie i zapraszamy do korzystania na co dzień z bogatej oferty czytelniczo – kulturalnej oferowanej przez naszą bibliotekę.

„Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

 

GBP w Czerwonem

Galeria zdjęć na fb biblioteki: