50 osobowa grupa osób dorosłych z terenu gminy Kolno 5 września uczestniczyła w wycieczce zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem. Wyjazd do Warszawy był kolejnym elementem realizacji projektu „Podróże z kulturą i sztuką”.

W  Teatrze 6.piętro funkcjonującego w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki mieliśmy okazję obejrzeć pełną rozkoszy komedię muzyczną „Piękna Lucynda” Mariana Hemara w reżyserii Eugeniusza Korina. Spektakl to teatralny majstersztyk. Na scenie plejada polskich gwiazd, od nestorów polskiego teatru po znanych i uwielbianych przez widzów aktorów młodego pokolenia m.in.: Adrianna Kalska, Mikołaj Roznerski, Joanna Liszowska, Rafał Królikowski, Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Krzysztof Tyniec, Dorota Stalińska, Kazimierz Kaczor, Maria Pakulnis, Wojciech Wysocki i Sylwester Maciejewski.

„Piękna Lucynda” to błyskotliwy pastisz „Natrętów” Józefa Bielawskiego. Spektakl to skrząca się erotyką, wpadającymi w ucho piosenkami Mariana Hemara, pełna humoru i inteligentnych żartów komedia muzyczna. Akcja  rozgrywa się w osiemnastowiecznej, dworskiej  Warszawie. Głównym wątkiem sztuki jest rywalizacja hrabiego Adama i magnata Faworskiego o rękę tytułowej bohaterki.  Wyścig o serce Lucyndy   sprowadza na    mężczyzn serię   zaskakujących  i komicznych zdarzeń.  Perypetie  tej wesołej, uroczej trójki i ich bliskich śmieszą  do łez. Była to okazja, by na wesoło i z przymrużeniem oka przyjrzeć się zawiłym relacjom damsko - męskim, które się nie zmieniają.

Możliwość zobaczenia śpiewająco – tańczących aktorów była atrakcją dla widza. Oprócz znakomitej obsady uwagę przyciągała scenografia stylizowana  na XVIII – wieczną inscenizację z budką suflera, rampą, czerwoną kurtyną i malowanymi prospektami oraz piękne epokowe kostiumy.

„Piękna Lucynda” w Teatrze 6. piętro to pyszna komedia, łakomy, teatralny kąsek dla wszystkich tych, którzy szukają w teatrze rozrywki na wysokim poziomie.

 Widzowie owacjami na stojąco podziękowali za mistrzowską interpretację sztuki.

Zorganizowane wydarzenia było możliwe dzięki pozyskanej przez bibliotekę dotacji z Ministerstwa Kultury  Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Programu Kultura Dostępna.

 

 „Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

 

GBP w Czerwonem

Galeria zdjęć na fb biblioteki:

https://www.facebook.com/GBPCZERWONE/photos/pcb.4230189927076394/4230188907076496/