29 czerwca, blisko 50-osobowa grupa uczestników zadania „Literacki szlak Stanisława Lema w 100 – lecie urodzin pisarza” wyjechała na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu, było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to prawdziwy raj dla dużych i małych miłośników nauki.

Na parterze mogliśmy obejrzeć wystawę rowerów, tych dawnych i bardziej nowoczesnych. W patio, na zewnątrz niektórzy śmiałkowie z naszej wycieczki pojeździli na dziwnie skonstruowanych pojazdach rowerowych. Pierwsze piętro budynku, wyposażone w całą masę przeróżnych eksponatów, umożliwiło zwiedzającym zrozumieć zjawiska związane z falami czy prądem. Strefa eksperymentowania zachęciła do samodzielnego wykonania ciekawych doświadczeń, dzięki którym uczestnicy poczuli się jak badacze i odkrywcy. W Planetarium Niebo Kopernika będącym częścią CNK obejrzeliśmy film „Jesteśmy kosmitami”. Podsumowaniem wycieczki był spacer po Warszawskiej Starówce. W drodze powrotnej, by wzmocnić swoje siły  zajechaliśmy do  restauracji  McDonald. To był udany, pełen wrażeń wyjazd, szczególnie dla tych, którzy byli tu pierwszy raz!

Wyjazd „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

GBP w Czerwonem

Galeria zdjęć na fb biblioteki:  tutaj