W sierpniu Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem zaprosiła aktorów z Teatru Maska z Krakowa  do świetlicy w Wincencie. Odbiorcami sztuki teatralnej promującej bibliotekę i czytelnictwo oraz świadome korzystanie z Internetu, były dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z gminy Kolno.

Spektakl „Prastara Książnica- Skarb i tajemnica” opowiadał historię Piratki Kiry, która swoją  ciekawość świata przejawia podróżując. W telefonie ustala plan wycieczek i z determinacją płynie na swoim statku do celu. Pewnego dnia dociera do zaginionej wyspy, na której podobno ukryty jest skarb. Kiedy szczęśliwa próbuje otworzyć swoją internetowa mapę, okazuje się, że na wyspie nie ma.... Wi-Fi!!? Co teraz zrobić i jak sobie poradzić? Jak rozpalić ognisko? Jak rozbić obóz? Na te pytania dotąd odpowiadał Kirze Internet. Teraz musi radzić sobie sama. Dziewczynka wkrótce spotyka tygrysa, mieszkańca wyspy. Nowy znajomy z pewnością postara się pomóc, zna wyspę jak nikt! Ponadto okazuje się, że może zaprowadzić Kirę do Starszego Wyspy- Szamana, który przeczytał mnóstwo książek i jest podobno najmądrzejszym człowiekiem na całej planecie. Wizyta u Szamana będzie dla dziewczynki kolejnym zaskoczeniem, bowiem Starszy Wyspy przekaże jej pewien rebus, który będzie musiała rozwiązać wraz z dziećmi. Na papirusie widnieje napis KSIĄŻNICA. Cóż to jest? Co to za miejsce... I gdzie ukryty jest skarb? Na wszystkie te pytania odpowiedzieli dzieciom aktorzy krakowskiego Teatru  Maska . Bajka promuje czytelnictwo, zachęca do regularnego odwiedzania biblioteki , wypożyczania  i czytania książek, które  rozwija naszą  wyobraźnię.

Spektakl  dostarczył młodym widzom wielu emocji, odrobinę strachu i wielkiej dawki radości niosąc zarazem mądre przesłanie o ważniej roli czytania w życiu człowieka.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach zadania „Spotkania z teatrem”,  które biblioteka realizuje  ze środków MKiDN z Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura- Interwencje 2020.

GBP Czerwone

Galeria zdjęć na naszym fb: GBPczerwone