3 października Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem zaprosiła czytelników i miłośników biblioteki na Noc Bibliotek do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Borkowie. Piąta edycja ogólnopolskiej akcji odbyła się pod hasłem "Znajdźmy wspólny język".

Imprezę literacką rozpoczęliśmy od wysłuchania noweli „Orka” W. S. Reymonta, która była jedną z ośmiu lektur tegorocznej akcji Narodowego Czytania. Ze względu na aktualne przesłanie utworu, a także mistrzostwo słowa polskiego noblisty postanowiliśmy sięgnąć po tę lekturę. W rolę czytających wcieli się m.in. sołtys miejscowości Borkowo, członkowie KGW, bibliotekarz, uczniowie oraz instruktor CKGK.

Następnie zaprosiliśmy przybyłych gości do wzięcia udziału w turnieju literackim z licznymi pytaniami, quizami, kalamburami i zagadkami do rozwiązania. Przyjacielska rywalizacja drużyn oraz miła atmosfera sprawiły, że uczestnicy bawili się znakomicie. Na zakończenie nocy z biblioteką dorośli odbiorcy imprezy pojechali do Łomży do Kina Millenium na seans filmowy (Nie)znajomi.

Wspólne czytanie, gra literacka oraz wyjazd do kina przyczyniły się do budowania partnerstwa i integracji międzypokoleniowej uczestników, a poprzez zabawę utrwalenie wiedzy historycznej, ciekawostek literackich. Dobra zabawa, duża dawka humoru sprawiły, że wszyscy wrócili do domu z zadowoleniem na twarzy.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu i zaangażowali się w przygotowanie oraz przebieg imprezy. Już dziś zapraszamy na kolejną noc z biblioteką.

 

Zdjęcia na fb biblioteki: GBPCzerwone.