Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem prowadziła w dniach 9-19 lipca półkolonie letnie dla 60 dzieci z Borkowa, Czerwonego, Janowa i Wykowa. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki dofinansowaniu z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Na okres trwania wypoczynku każdy uczestnik oraz kadra półkolonijna była ubezpieczona i miała zapewniony posiłek. W ramach spotkań półkolonijnych dzieci wzięły udział, m.in. w grach integracyjnych oraz zajęciach rekreacyjno-sportowych na świeżym powietrzu, kulinarnych, literackich, czytelniczych i plastycznych.

Oprócz zróżnicowanych zajęć programowych realizowanych przez kadrę, z dziećmi spotkali się przedstawiciele następujących instytucji: Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolnie, Powiatowej Komendy Policji w Kolnie, Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku, którzy prowadzili zajęcia o tematyce profilaktycznej. Przedstawicielki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kumelsku – Justyna Góralczyk i Joanna Salachowska przygotowały pokaz pierwszej pomocy. Natomiast pracownicy Nadleśnictwa Nowogród zorganizowali dla najmłodszych zajęcia edukacyjne. Ponadto uczestnicy półkolonii letnich 11 lipca udali się na jednodniową wycieczkę do Mazurolandii – Mazurskiego Parku Zabaw i Edukacji do Parcza koło Gierłoży. Pobyt w ośrodku obejmował zwiedzanie parku miniatur, parku militariów, grodziska rycerskiego oraz polany legend i baśni. Po zajęciach rekreacyjnych w strefie zabaw i obiedzie, wszyscy bezpiecznie i z uśmiechem na twarzy wrócili do swoich domów.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom za zaangażowanie w organizację wypoczynku dla najmłodszych mieszkańców gminy Kolno, w szczególności Stanisławowi Szymańczykowi za umożliwienie dowozu dzieci na półkolonie, dyrektorom szkół podstawowych z terenu gminy Kolno: Bożenie Dudzie, Jackowi Bagińskiemu, Grzegorzowi Jakubowskiemu i Dariuszowi Przestrzelskiemu za udostępnienie pomieszczeń szkolnych w tym celu. Zorganizowany czas upłynął bardzo szybko i wesoło dostarczając uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

 Obszerna relacja z półkolonii na fb biblioteki: GBPczerwone

 

GBP w Czerwonem