Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem przeprowadziła dla uczniów z klasy V i VI Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie grę terenową. Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu ministerialnego „Z legendą przez Polskę". Uczestnicy gry podzieleni na dwa zespoły otrzymali kartę z poleceniami do wykonania, które sprawdzały nie tylko ich wiedzę dotyczącą legend polskich, zabytków Krakowa, Wieliczki, ale także umiejętność poruszania się w terenie według znaków lub kierunków geograficznych. Oprócz zadań teoretycznych, na uczestników gry w kilku punktach kontrolnych czekali agenci z zadaniami sprawnościowymi i manualnymi, np. rzuty piłeczkami tenisowymi do celu, ułożenie smoka z papierowych elementów. Gra terenowa miała na celu nauczyć młode osoby współpracy ze sobą, zdrowej rywalizacji, a poprzez zabawę utrwalenie sobie wiedzy o legendarnym Krakowie i Wieliczce.

Uczniowie znakomicie poradzili sobie z rozwiązaniem poszczególnych zadań, a w nagrodę każdy otrzymał drobny upominek. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a dyrektorowi i kadrze pedagogicznej SP im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie składamy podziękowanie za miłe przyjęcie w progach swojej szkoły.

Galeria zdjęć na fb biblioteki: GBPczerwone