Do spędzenia ferii z biblioteką zaprosiła swoich czytelników i sympatyków Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem.

Było kulturalnie, aktywnie i sportowo. Wspólne ferie rozpoczęliśmy 22 stycznia od zajęć rekreacyjnych na pływalni „Tropikana” w Mikołajkach. Wyjazd był współorganizowany z SP w Czerwonem. Tydzień później, bo 29 stycznia, miłośnicy biblioteki wybrali się do Białegostoku. Zanim wyruszyliśmy w drogę odbyliśmy spotkanie z policjantami z KPP w Kolnie, którzy przeprowadzili nie tylko kontrolę autokaru, ale i udzielili uczestnikom wycieczki informacji o zasadach bezpieczeństwa w okresie ferii zimowych. W trakcie wyjazdu do Białegostoku młodzież mogła realizować się poprzez zajęcia sportowo – rekreacyjne na lodowisku, a także doznać wrażeń artystycznych w trakcie projekcji filmu w kinie „Helios” w Białymstoku. Na zakończenie ferii, 1 lutego dzieci i młodzież z terenu gminy Kolno uczestniczyły w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych. Ten dzień rozpoczęliśmy od szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które poprowadzili przedstawiciele Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy. Następnie za sprawą przedstawicielek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolnie, uzyskaliśmy wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia i dowiedzieliśmy się m.in. jak zapobiegać grypie.

Organizatorzy dziękują Wójtowi Gminy Kolno za dofinansowanie biletów wstępu do kina i na lodowisko z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2019 rok.