13 grudnia 2019 r. w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem odbyło się spotkanie świąteczne "Boże Narodzenie – tradycje i zwyczaje”. Organizatorzy przedsięwzięcia: Koło Gospodyń Wiejskich z Czerwonego, GBP w Czerwonem i Dyskusyjny Klub Książki działający przy bibliotece zapewnili przybyłym gościom ciekawy program, wprawiając w iście świąteczny nastrój.

Wyjątkowe spotkanie rozpoczęliśmy od głośnego czytania utworów o tematyce świątecznej. Wśród osób czytających byli Wójt gminy Kolno, dyrektor SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem, sołtys i radni miejscowości Czerwone, przedstawiciele KGW, DKK oraz rodziców. Kolejnym punktem był świąteczny turniej literacki, który wywołał mnóstwo pozytywnych emocji. Pośród zadań nie zabrakło zaszyfrowanego listu od Mikołaja, quizu dotyczącego postaci Św. Mikołaja oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia, świątecznych zagadek czy śpiewania kolęd. Na zakończenie spotkania członkowie OSP w Czerwonem i KGPP przeprowadzili profesjonalny pokaz połączony ze szkoleniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przedstawiciele w sposób przystępny i bardzo ciekawy przekazali zebranym nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także pokazali jak praktycznie udzielać pierwszej pomocy, stosować defibrylator, postępować w przypadku zadławienia u dzieci i osób dorosłych czy też jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Na zakończenie KGW w Czerwonem ugościło wszystkich słodkim poczęstunkiem.

Organizatorzy dziękują wszystkim za przybycie, zaangażowanie się w przebieg wydarzenia oraz nadanie mu wyjątkowo magicznego klimatu. Dziękujemy także członkom OSP w Czerwonem i KGPP za przeprowadzenie pokazu wraz ze szkoleniem z zakresu pierwszej pomocy.

KGW Czerwone

GALERIA ZDJĘĆ 1