Święty Mikołaj, to bardzo ważna postać w życiu każdego dziecka. My, dorośli nie możemy pozwolić na to, aby nasze dzieci przestały wierzyć w Świętego Mikołaja. Z myślą o najmłodszych w Filii Bibliotecznej w Lachowie zorganizowano spotkanie mikołajkowe, które miało na celu wprowadzenie dzieci świetny nastrój, rozwijanie czytelnictwa, integrację podczas wspólnej zabawy, kształtowanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem oraz doskonalenie umiejętności wypowiadania się.

Po przyjściu do biblioteki dzieci wraz z rodzicami zostali przywitani piosenką: Witaj... witaj..., jak się masz, gdzie zostały wprowadzone w miły nastrój, następnie wysłuchały legendy o św. Mikołaju a rodzice włączyli się do zabawy przez głośne czytanie wierszy o Mikołaju. Po wysłuchaniu pięknych wierszy nastąpiła przerwa na zabawy integracyjne a po przerwie dzieci brały udział w konkursie: Tradycje Mikołajkowe. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami. Kulminacyjnym punktem naszego spotkania było wspólne wykonanie „śnieżnego drzewka”- pozostawienie swojego śladu w bibliotece. Na tablicy korkowej dzieci zrobiły choinkę z bibuły, na której to przyczepiły płatki śniegu wycięte z białego papieru z napisem swojego imienia. Spotkanie w bibliotece wprowadziło wszystkich w magiczną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Krystyna Bazydło